Menu
İletişim
Ventus Bilişim Danışmanlık Yazılım Ticaret Limited Şirketi.
Adres :
Osmanağa Mahallesi Halitağa Caddesi Sinop Apt. No:21 Daire:3 Kadıköy/Istanbul
Telefon :
+90 216 418 3637
Mobil :
+90 555 674 0108
E-mail:
info@ventusbilisim.com.tr

Web Uygulamaları

web yazılım, web sitesi, web uygulaması

Web uygulaması nedir? Web sitesinden farkı nelerdir?

Web uygulaması (web application) fiziksel olarak uzaktaki bir server üzerinde işlem yapan, verilen komutlara cevap veren özel bir uygulama çeşididir. Web sitesi de bir web uygulamasıdır. Genel olarak web sitesi sadece tanıtım amaçlı, bir nevi kimlik kartı görevi görür.

Web Uygulamalarının bir çok avantajı vardır. İlk olarak tek bir uygulama binlerce kişiye aynı anda cevap verip aynı anda bu kişilerin isteklerini yerine getirebilir.

Birçok kullanıcı aynı anda farklı işlemler yapabilir, birbirleriyle iletişime geçebilir. Günümüzde kullandığımız birçok web sitesi sosyal ağlar (facebook, google+), arama motorları (google, yandex, bing yahoo) ve mail uygulamaları bunlara birer örnektir.

Kurumunuz için herhangi bir program yaptırmanız gerektiğinde ilk olarak kendinize sormanız gereken sorular şunlar olmalıdır:

  • Bu programın gerçekten fiziksel olarak burada bulunması benim için önemli mi?
  • Bilgisayar dışında herhangi bir cihazdan kullanmam gerekiyor mu?
  • Bilgisayarım bozulduğu zaman verilerin kaybolması benim için bir sorun yaratır mı?

Sorulara vereceğiniz cevaplara göre program ihtiyacınızın web uygulaması olup olmaması önem kazanacaktır. Henüz karar veremediyseniz veya karar vermekte zorlanıyorsanız hemen iletişime geçin , sizin için en doğru seçeneği birlikte belirleyelim.