Menu
İletişim
Ventus Bilişim Danışmanlık Yazılım Ticaret Limited Şirketi.
Adres :
Osmanağa Mahallesi Halitağa Caddesi Sinop Apt. No:21 Daire:3 Kadıköy/Istanbul
Telefon :
+90 216 418 3637
Mobil :
+90 555 674 0108
E-mail:
info@ventusbilisim.com.tr

Yazılım

Yazılım Firmaları, İstanbul, yazılım, programlama

Yazılım Nedir? Günlük hayatımıza ve işimize, ekonomiye etkileri nelerdir?

Yazılım, kullanıldığı birçok sektörde yenilikçiliğe, verimliliğe ve rekabetçiliğe çok büyük bir katkı sağlamaktadır.

Günlük hayatımızın ve ekonominin her alanında yazılım izlerini ve etkilerini görmek mümkündür. Gönderdiğimiz E-maillerden, sipariş takibini, stok yönetimini yaptığımız programlardan,kısa sürede hayatımızın vazgeçilmezi olan akıllı cep telefonlarına kadar herşey yazılım sayesinde mümün olabilmektedir.

Kurumlar işlerini artık çok daha hızlı ve verimli bir şekilde yapabilmekte, daha önce kimsenin aklına bile gelmeyen iş kolları oluşmakta ve bu iş kollarına her geçen gün yenileri eklenmektedir.

Daha önce saatler, belki de günlerce süren işlemler artık bilgisayar programları yardımıyla saniyeler içerisinde tamamlanmakta, hem zamandan hem maliyetten tasarruf sağlanmaktadır.

Binlerce kayıttan oluşan iki tablonun karşılatırılmasını, bu karşılaştırmadan bir sonuç çıkarılması ve analizinin yapılması gibi işlemler artık programlar vasıtasıyla saniyeler içerisinde tamamlanıp ilgili kişilere bu analiz sonuçları gönderilebiliyor.

Yazılıma ihtiyacı olmayan kurum yoktur, sadece bu ihtiyacının farkında olmayan kurum vardır!

Kurumun boyutundan ve kapasitesinden bağımsız olarak her şirketin veya iş hayatında olan bireyin yazılımla uzaktan veya yakından kesinlikle bir ilişkisi vardır veya olmak zorundadır. Yazılım aracılığıyla işlerinizi hızlandırabilir, daha önce yapılmasının mümkün oduğunu düşünmediğiniz işlerinizi yapabilir, kurumunuza ve hatta sektörünüze yeni ufuklar açabilirsiniz.

Bir proje sürecinin en zor sorusu "neye ihtiyacımız var?"dır. Yani "projemizin çıktısı olacak yazılım sisteminden ne bekliyoruz?" a cevap vermek en kritik olan sorudur.

Burada ilk olarak incelenmesi gereken kurumunuzda ne tür işlemler yaptığınız ve özellikle de sürekli olarak tekrar ettiğiniz, belirli bir şablonu olan işlerdir. Çünkü belirli bir şablonu olan işler hemen her zaman ya tamamen veya kısmen bilgisayar yardımıyla yapılabilir veya hızlandırılabilir. Bir başka soru ise, "Bu işi nasıl daha hızlı ve verimli hale getirebiliriz?"dir.

Burada size yardımcı olmak, gerektiği yerde profesyonel bilgi ve tecrübemizi kullanarak en iyi ve hızlı çözümleri bulmak bizim görevimizdir. Yapmanız gereken tek şey şuna karar vermek: İşinizi daha verimli ve yenilikçi bir şekilde sürdürmek mi istiyorsunuz yoksa sizin yerinize bunu başka bir rakibinizin yaparak önünüze geçmesini mi?